Jak obliczyć koszty ogrzewania klimatyzacją?

Jak obliczyć koszty ogrzewania klimatyzacją?

Ogrzewanie klimatyzacją to temat, który nie jest w naszym kraju popularny. A szkoda, ponieważ jak okazuje się w praktyce, ogrzewanie klimatyzacją ma swoje argumenty ekonomiczne. Wystarczy sprawdzić, ile wychodzi nas ogrzewanie przy pomocy klimatyzacji. Dlatego też, dziś sprawdzimy w praktyce, ile może kosztować nas ogrzewanie klimatyzacją w skali miesiąca. Zapraszamy!

Miesięczny koszt klimatyzacji

Aby ustalić koszt ogrzewania klimatyzacją mieszkania lub domu, musimy sprawdzić, ile prądu zużywa klimatyzator i pomnożyć tę wartość przez liczbę godzin pracy urządzenia. Teoretyczne zużycie prądu producent urządzenia podaje w specyfikacji technicznej klimatyzatora. Jak obliczyć, ile ostatecznie będzie nas kosztować ogrzewanie klimatyzacją?

Oczywiście koszt ogrzewania klimatyzacją może różnić się w pewien sposób od tego, co pokażemy poniżej. Pomimo tego, jest to obliczenie uniwersalne, które można zastąpić swoimi wartościami. Jak wiadomo, każdy z nas dysponuje innymi cenami za koszty energii. Co więcej, niektórzy z nas dysponują fotowoltaiką, która jest w stanie jeszcze bardziej obnizyć koszt ogrzewania przy pomocy klimatyzacji. Jeśli jednak pozyskujemy energię wprost od producenta, mieszkając przykładowo w bloku, poniższe obliczenie powinno być przybliżone pod względem kosztów:

  1. 8h * 200 dni = 1600h.
  2. 1600h * 0,99 kW = 1584 kWh.
  3. 1584 kWh * 0,77 zł (średnia cena w 2022 r.) = 1219,68 zł
Sprawdź:  Plusy wynikające ze współpracy z doradcą finansowym

Pamiętajmy, że do obliczeń użyto uniwersalnych kosztów zużycia energii, a także wartości cenowej za 1kW prądu. Aby obliczenie było w stu procentach miarodajne dla nas, musimy wstawić włąsne zużycie energii, a także kwotę, którą płacimy za 1 kW prądu. W przypadku wielu dostawców energii będziemy w stanie sprawdzic wszystkie wartości przez Internet. Dodatkowo, na umowie również mamy podaną cenę za 1 kW prądu, czym możemy jak najbardziej sugerować się podczas wykonywania własnych, dokładnych obliczeń.

Finalnie jak widać, miesięczny koszt ogrzewania przy pomocy klimatyzacji wcale nie jest tak wygórowany, jak zapewne pierwotnie nam się wydawało. Dlatego też, warto na swój sposób przemyśleć możliwość zastąpienia ogrzewania standardowymi metodami, wykorzystując potencjał, jaki drzemie w klimatyzacjach. Wielu z nas nie wie, że mamy możliwość ogrzewania się przy pomocy klimatyzacji. Rozwiązanie jest jednak dostępne na wyciągnięcie ręki i co więcej, jest bardzo skuteczne. Klimatyzacja jest w stanie generować temperatury pokojowe nawet do 26 stopni!

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z firmą Centrum Rekuperacji.

Category:

Related Posts