Jak przebiega import towarów z Chin? Import z Chin krok po kroku!

Importowanie towarów z Chin może się okazać strzałem w dziesiątkę. Przedsiębiorcy dużo na tym oszczędzają, a mając do dyspozycji sprawdzonych pośredników dbają o bezpieczeństwo realizowanych procesów importowych. Bardzo często decydują się na import maszyn, chociaż równie dobrze można postawić na inne towary i produkty – zależnie od prowadzonej branży. Warto dowiedzieć się jak taki proces wygląda krok po kroku.

Import z Chin krok po kroku – podstawowe informacje

Analizując import z Chin krok po kroku warto wspomnieć o tym, aby w pierwszej kolejności zabrać się za wybranie niezbędnych produktów. Następnie przechodzi się do znalezienia zaufanego dostawcy. Należy go dokładnie zweryfikować i tym właśnie zajmie się pośrednik przy imporcie z Chin, tak aby po drodze uniknąć wielu przykrych niespodzianek.

Po znalezieniu właściwego dostawcy pozostaje podpisać z nim umowę, wpłacić zaliczkę i kontrolować proces produkcji. Kolejnym krokiem jest skontrolowanie jakości towaru. Później w grę wchodzi załadunek i dostawa towaru prosto do Polski (w tym celu wybiera się odpowiedni typ transportu – np. morski, kolejowy, drogowy lub lotniczy).

Jak widać import krok po kroku wymaga wykonania kilku podstawowych czynności. Trzeba się w nie należycie zaangażować. Istotne jest też skompletowanie niezbędnych dokumentów do przejścia odprawy celnej (faktury handlowej, listu przewozowego, specyfikacji, certyfikatu zgodności, licencji, świadectwa pochodzenia, itd.). W wielu przypadkach czuwają nad tym pośrednicy, dlatego warto ich zaangażować i cieszyć się pełnym spokojem.

Sprawdź:  Plusy wynikające ze współpracy z doradcą finansowym

Import towarów z Chin krok po kroku – co jeszcze warto wiedzieć?

Jak widać import towarów z Chin krok po kroku potrafi być dość skomplikowany, dlatego duże znaczenie mają odpowiednie przygotowania. Import z Chin powierza się zaufanemu pośrednikowi, który zajmie się kontrolą jakości towarów, sprawdzeniem dostawców, skompletowaniem wszystkich dokumentów, itd. Najlepiej, jeśli taki pośrednik będzie miał swojego przedstawiciela na miejscu. Oszczędza się w ten sposób dużo czasu.

Sprawdzając import towaru z Chin krok po kroku nie należy zapominać o:

  • wyborze odpowiedniej formy płatności,
  • poprawnym rozliczeniu importu do celów podatkowych (podatek dochodowy),
  • opłaceniu podatku VAT i cła.

Import towarów krok po kroku powinien być bardzo dokładnie zaplanowany, dzięki czemu zainteresowanym przedsiębiorcom nic nie umknie, a ich interesy będą w stu procentach zabezpieczone. Z renomowanym pośrednikiem „na pokładzie” nie trzeba się niczego obawiać. 

Category:

Related Posts